Objawy-Ciazy.pl - Poradnik na dobry początek.
Objawy ciąży Testy ciażowe Wczesna ciąża
Wczesne objawy ciąży Rodzaje testów ciążowych Kiedy test ciążowy się myli? Na co uważać we wczesnej ciąży?
Jak sprawdzić czy jestem w ciąży? Kiedy najlepiej zrobić test? Internetowy test ciążowy Dieta w ciążyJak najlepiej sprawdzić, czy rzeczywiście jestem w ciąży?

Ponieważ większość objawów charakterystycznych dla ciąży może mieć także zupełnie inną przyczynę, często zdarzają się "fałszywe alarmy". Zwróć uwagę, że np. stres, duży wysiłek, choroba, podróż czy nieodpowiednia dieta może wywoywać szereg bardzo zbliżonych objawów.

Często dochodzi też do paradoksalnej sytuacji, kiedy to stres związany z możliwością zajścia w ciążę jest na tyle silny, że wywołuje on szereg objawów, mylnie interpretowanych przez zasugerowaną kobietę.

Dlatego aby się upewnić warto skorzystać z sprawdzonych, obiektywnych metod.

Test ciążowy.

Test ciążowy

Aby stwierdzić wcześnie, z dużym prawdopodobieństwem ciążę, dobrze jest wykonać test ciążowy. Tak zwane "domowe testy ciążowe" są łatwo dostępne, niedrogie i łatwe w użyciu. Wiarygodność wyników wynosi nawet ponad 90%, a niektóre testy są w stanie wykazać ciążę już kilka dni po zapłodnieniu, czyli znacznie wcześniej niż badanie ginekologiczne. Ich działanie opiera się na rozpoznaniu charakterystycznego dla ciąży poziomu hormonów w moczu.

Badanie ginekologiczne

Aby kobieta miała 100% pewności że jest lub nie jest w ciąży, musi udać się do lekarza ginekologa. Lekarz analizując zmiany w narządach rodnych i odpowiednich badaniach stwierdzi lub wykluczy ciążę.

Możliwość zaobserwowania pęcherzyka lub embrionu pojawia się po ok.4-6 tygodniach od zapłodnienia. Po 10-20 tygodniach przy użyciu specjalnych urządzeń możliwe jest stwierdzenie czynności serca płodu, natomiast zwykle po 20 tygodniach ciąży matka często może już sama wyczuć ruchy dziecka.

<< powrót do strony głównejMasz pytanie? Szukaj odpowiedzi!
Twoja wyszukiwarka